Czwartek, 3.12.2020, 19:30

KONCERT KAMERALNY

WYKONAWCY:

Piotr Nowicki – fortepian

NeoQuartet:
Karolina Piątkowska-Nowicka – I skrzypce
Paweł Kapica – II skrzypce
Michał Markiewicz – altówka
Krzysztof Pawłowski – wiolonczela

PROGRAM

Anton Koshelev (UA)
Complex personality*

Kamil Kosecki
We are the string quartet*

Olga Rayeva (RUS)
Die himmlische Stadt na kwintet fortepianowy*

Piotr Jędrzejczyk
(e)Stany na elektryczny kwartet smyczkowy*

Aleksander Kościów
Hilathi

Koncert nagrany w Sali Mieszczańskiej
Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
— Nadbałtyckiego Centrum Kultury

Piątek, 4.12.2020, 19:30

KONCERT KAMERALNY

WYKONAWCY

Duet fortepianowy:
Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz
Andrzej Jungiewicz

PROGRAM

Zenon Kowalowski
Burleska, Nokturn, Humoreska

Monika Kędziora
Caligo I, II, III*

Andrzej Henryk Bączyk
L’ombre d’un moment dans les restes d’une valse pour madame G.*

Andrzej Dziadek
Trzy utwory na fortepian na 4 ręce

Zbigniew Bargielski
Histe(O)ryjki (Panneau de 21 carreaux)

Koncert nagrany w Sali Mieszczańskiej
Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
— Nadbałtyckiego Centrum Kultury

Sobota, 5.12.2020, 19:30

KONCERT KAMERALNY

WYKONAWCY

Frant Duo:
Łukasz Frant – wiolonczela
Joanna Galon-Frant – fortepian

PROGRAM

Alfred Schnittke — Sonata nr 1
na wiolonczelę i fortepian

Andrzej Dziadek
Impromptu*

Aleksander Nowak
Undertows

Tadeusz Dixa
Nokturn

Marcel Chyrzyński
Farewell

Andrzej Panufnik
Dreamscape

Koncert nagrany w Sali Mieszczańskiej
Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
— Nadbałtyckiego Centrum Kultury

Niedziela, 6.12.2020, 19:30

KONCERT
NOWE BRZMIENIA GDAŃSKIE

WYKONAWCY

Orkiestra Sinfonietta Pomerania
– kameralnie
Tadeusz Dixa – dyrygent

PROGRAM

Adam Diesner
Tango na kwintet dęty drewniany

Marek Czerniewicz
Dwa obrazki warmińskie

Marek Czerniewicz
Transparent na kwartet smyczkowy i taśmę

Andrzej Dziadek
Sekstet

Tadeusz Dixa
Oktet

Tadeusz Dixa
Muzyka na 9 instrumentów

Koncert nagrany w Sali Mieszczańskiej
Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
— Nadbałtyckiego Centrum Kultury

Środa, 9.12.2020, 19:30

IMPREZA TOWARZYSZĄCA

Koncert studentów klas kompozycji
Akademii Muzycznej w Gdańsku

PROGRAM

Magdalena Garbecka
Cello*
wyk.: Pauline Gorbach – wiolonczela

Krzysztof Tomasz Jurczak
Oboe quartetto*
wyk.: Kacper Wołkanowski – obój
Maria Świgost – obój miłosny
Marcin Łukasik – rożek angielski
Magdalena Kołodziejczyk – fagot

Piotr Kasiłowski
Wariacje na flet i fortepian*
wyk.: Jakub Łączak – flet
Igor Torbicki – fortepian

Magdalena Kurdziel
Jestem w pociągu*
wyk.: Monika Mazur – skrzypce
Magdalena Kurdziel – altówka
Jakub Lesiak – wiolonczela
Tomasz Denkiewicz – kontrabas

Szymon Kusior
Kwartet wiolonczelowy*
wyk.: Nikola Freda – wiolonczela
Weronika Duchniewicz – wiolonczela
Jolanta Markowska – wiolonczela
Kamila Bonder – wiolonczela

Jakub Pawlak
To have laws and agree*
wyk.: Aleksandra Gaik – flet
Szymon Brillowski – perkusja

Koncert nagrany w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku

Menu